П`ятниця, 2024-04-19, 1:09 AM

Твої права як дитини

ТВОЇ ПРАВА ЯК ДИТИНИ

Люди різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права. Це один з основних принципів Загальної Декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році.

Права людини починаються з прав дитини. Ти маєш всі загальнолюдські права:

Право на життя;

Право на рівність;

Право на особисту безпеку та свободу;

Право на рівний захист законом;

Право на захист від усіх форм дискримінації;

Право на здоров’я;

Право на рівність на робочому місті;

Право на свободу від тортур та інших нелюдських, жорстоких або принизливих дій та покарань.

Офіційний сайт Білицької ЗОШ №1 - Конвенція ООН про права дитини

Це підтверджено в Конвенції про права дитини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1989 році і набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року. Цей документ створений для того, щоб захистити тебе і надати якнайкращі умови для розвитку та реалізації твоїх прав. В Конвенції підкреслюється, що ти маєш право на свою думку і на те, щоб при вирішенні будь-яких питань, які тебе стосуються, твої інтереси враховувались якнайкраще.

Права дитини - Школа-бібліотека-користувач

Це не означає, що ти тільки й повинен(на) робити, що набридати дорослим своїми зауваженнями. Але, коли мова іде про те, з ким тобі товаришувати, кого любити, чи з ким із батьків зустрічатися чи жити у випадку їх розлучення – ти маєш право не тільки мати свою думку, але й відстоювати її.

Ніхто не може насильницьки примусити тебе робити те, що тобі неприємно чи може завдати шкоди. Але, знов таки – не сподівайся, що це звільняє тебе від навчання у школі чи виконання якоїсь роботи вдома. Батьки та держава несуть відповідальність за те, щоб ти виріс(ла) освіченою, працелюбною та відповідальною людиною – це теж записано в Конвенції про права дитини.